Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Opis kartki

The Darkness (ang. ciemność) – brytyjski zespół muzyczny założony w 2000 roku w Londynie. Grupa gra klasyczny rock, glam rock i glam metal, jednak sami członkowie zespołu twierdzą, że jest to klasyczny hard rock.

W muzyce zepołu słychać wpływ takich rockowych gwiazd lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak: Queen, AC/DC, Def Leppard, Judas Priest, Thin Lizzy, T. Rex, Led Zeppelin oraz Van Halen. Od innych współczesnych zespołów rockowych, The Darkness odróżnia wysoki falset wokalisty Justina Hawkinsa.

W 2006 r., z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków, z zespołu odszedł frontman - Justin Hawkins. Nowym wokalistą został ówczesny basista grupy Richie Edwards, zaś gitarzystą basowym Toby McFarland.

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1004

Życzenia użytkowników

  • Wszystkiego naj...naj...w Nowym Roku życzy Agnieszka

    Agiss

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję