1
pozostało dni

Franciszek - wyślij kartki imieninowe

Obchodzi imieniny: 24 styczeń, 2 marzec, 11 maj, 4 czerwiec, 17 czerwiec, 20 czerwiec, 14 lipiec, 21 sierpień, 16 wrzesień, 17 wrzesień, 25 wrzesień, 29 wrzesień, 4 październik, 10 październik, 24 listopad, 3 grudzień

Franciszek- imię pochodzenia germańsko-romańskiego. Wywodzi się od słowa Frank i pierwotnie oznaczało osobę należącą do plemienia Franków. Zostało utworzone przez matkę św. Franciszka z Asyżu, która była z pochodzenia Francuzką. Dla niej imię to znaczyło: "szczery, prosty, wolny, wolno urodzony".
Zdrobnienia: Franek, Frank, Franuś, Franc
Charakterystyka: rozważny i uczuciowy. Ma w sobie wiele ciepła oraz ogromną życzliwość dla ludzi. Potrzebuje świadomości, że jest lubiany i szanowany. Nie potrafi oszukiwać ani kręcić. Każdemu stara się dogodzić.
Patroni i święta: 24 I (św. Franciszek Salezy), 2 IV (św. Franciszek z Paoli), 11 V (św. Franciszek, jezuita), 4 X (św. Franciszek z Asyżu), 29 XI (św. Franciszek Fasani), 3 XII (św. Franciszek Ksawery) oraz inni (istnieje ok. 45 świętych o tym imieniu)
Szczęśliwa liczba: 4
Szczęśliwy kamień: agat
Szczęśliwy kolor: brązowy

wyślij kartki imieninowe
23 sty Maria , Ildefons
24 sty Franciszek , Milena
25 sty Elwira , Albert
26 sty Tytus , Leona
27 sty Angelika , Jan
28 sty Karol , Radomir
29 sty Waleriusz , Zdzisław
30 sty Teofil , Sebastian
31 sty Piotr , Euzebiusz
1 lut Brygida , Zybert
więcej
Wyślij kartkę na imieniny
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję