24
pozostało dni

Jakub - wyślij kartki imieninowe

Obchodzi imieniny: 5 luty, 14 marzec, 3 kwiecień, 17 kwiecień, 1 maj, 6 maj, 1 czerwiec, 5 lipiec, 13 lipiec, 25 lipiec, 6 sierpień, 16 wrzesień, 28 listopad

Jakub - imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego rdzenia aqeb, które oznacza: "pięta". Według tradycji biblijnej patriarcha Jakub urodził się, trzymając za piętę swojego brata Ezawa (Ja`akov - "trzymający za piętę"). Istnieje również teoria, że imię to pochodzi od hebrajskiego słowa Jaaqob, w znaczeniu "zesłany, by karać nas za nasze grzechy" (alternatywne tłumaczenie: "ten, którego Bóg ochrania"). Inne źródła łączą to imię z arabskim słowem jakub ("nagórnik").
Zdrobnienia: Jakubek, Kuba, Kubuś, Kubik
Charakterystyka: ambitny, towarzyski i nieco zbyt zaborczy. Zazdrosny o swoich przyjaciół, chciałby aby stale byli do jego dyspozycji. Wrodzoną inteligencję oraz poczucie humoru potrafi wykorzystać do bardzo złośliwych żartów. Nie umie przegrywać.
Patroni i święta: 6 V, 25 VII (św. Jakub Starszy /Większy/), 3 V, 6 V (św. Jakub Mniejszy), 15 VII (św. Jakub, biskup), 28 XI (św. Jakub z Marchii)
Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kamień: chryzopraz
Szczęśliwy kolor: bordowy

wyślij kartki imieninowe
8 maj Stanisław , Ida
9 maj Karolina , Mikołaj
10 maj Symeon , Antonina
11 maj Ignacy , Władysława
12 maj Joanna , Pankracy
13 maj Serwacy , Gloria
14 maj Jeremiasz , Wiktor
15 maj Cecyliusz , Florencjusz
16 maj Szymon , Andrzej
17 maj Wiktor , Bruno
więcej
Wyślij kartkę na imieniny
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję