Tylko Ty i Ja

Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1004

Życzenia użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał życzeń na tej stronie.

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Czy wiesz że...

Tysiąc kotów i dziesięć tysięcy jaskółek przyniosło zgubę chińskiemu miastu Volohai, oblężonego przez mongolskie wojska Chingis-chana. Sprytny władca wykorzystał te zwierzęta do wywołania pożaru w środku miasta.
Czyngis-chan podczas jednej ze swych kampanii wojennych oblegał chińskie miasto Volohai. Pomimo ponawianych ataków, obrońcy miasta nie dawali za wygraną i z powodzeniem odpierali kolejne szturmy armii mongolskiej. Ostatecznie Czyngis-chan poprosił o rozmowy z obleganymi. Obiecał odstąpić od miasta pod warunkiem zapłacenia nietypowego trybutu - tysiąca kotów i dziesięciu tysięcy jaskółek.
Mieszkańcy miasta spełnili te warunki, lecz jak się okazało, uczynili to na swoją zgubę. Czyngis -chan bowiem nakazał przyczepić do ogonów zwierząt kawałki bawełny namoczonej w smole i podpalić. Spanikowane zwierzęta w momencie zagrożenia instynktownie zaczęły uciekać w kierunku swoich gniazd i domów, czym wywołały setki pożarów w Volohai. Równocześnie, wykorzystując element zaskoczenia, uderzyli Mongołowie, ostatecznie zdobywając miasto.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję