Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Opis kartki

KRS 0000125256

ONZ oraz UNESCO ustanowiły rok 2011 „Światowym Rokiem Chemii” patronką będzie Maria Skłodowska-Curie (100-lecie drugiej Nagrody Nobla). Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 3 grudnia b.r. Ustanowił w Polsce Rok 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie/

Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie wydało z okazji 75. rocznicy otwarcia Instytutu Radowego w Warszawie album p.t. „Instytut Radowy w Warszawie - Dar Narodu Polskiego dla Marii Skłodowskiej-Curie”. Album zawiera około 60 archiwalnych fotografii i teksty dotyczące roli Marii Skłodowskiej-Curie w powstaniu i początkach działania Instytutu.

W związku z przygotowaniami do obchodów w Polsce i Francji 100. rocznicy przyznania naszej Patronce drugiej Nagrody Nobla Towarzystwo pragnie wydać w/w album w wersjach– angielskiej i francuskiej.

Ponadto przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Dzielnicy Ochota przygotowana jest i będzie otwarta "Ścieżka Edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie" przy pomniku Uczonej w parku przy ul Wawelskiej. "Ścieżka" finansowana jest przez Urząd Dzielnicy Ochota. Urząd jednak nie ma funduszy na wydanie informatora dla zwiedzających. Przygotowujemy ponadto inne działania związane ze szczególnym znaczeniem nadchodzącego roku.

Zwracamy się więc z prośbą o finansowe wsparcie tych przedsięwzięć.

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1003

Życzenia użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał życzeń na tej stronie.

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję