Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Opis kartki

KRS 0000 175233

Fundacja "Wiatrak" jest organizacją pożytku publicznego, która od 15 lat ogarnia swoją działalnością mieszkańców miasta Bydgoszczy, Województwa Kujawsko – Pomorskiego, naszego kraju, a nawet Europy. Pod swoje skrzydła zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, niepełnosprawnych i bezrobotnych.

Fundacja jest organem prowadzącym dla Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” – niepublicznej placówki oświatowej, która w swojej ofercie posiada zajęcia pozalekcyjne w różnorodnych sekcjach, w których tygodniowo uczestniczy ok. 600 osób. Ważną częścią działalności „Wiatraka” jest organizacja wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży.

Ponadto Fundacja organizuje konkursy o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, odbywają się spotkania integracyjno - okolicznościowe kultywujące polską tradycję i wspomagające budowanie relacji pomiędzy członkami społeczności lokalnej.

Poradnia Wsparcia, istniejąca przy Fundacji jest szczególnym miejscem niesienia pomocy, gdzie można pozyskać poradę psychologa, psychiatry, pedagoga, prawnika, specjalisty ds. uzależnień oraz logopedy. Prowadzone są grupy wsparcia dla osób dotkniętych schizofrenią, dla rodziców osób chorych psychicznie. Dla dzieci prowadzona jest świetlica socjoterapeutyczna Pinokio – to czas na wspólną zabawę, uczenie się i pomoc.

Fundacja „Wiatrak” prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej. Celem tych działań jest rehabilitacja społeczna i zawodowa 30 osób niepełnosprawnych.

Klub Integracji Społecznej „Wiatrak” (KIS), istniejący przy Fundacji świadczy pomoc na rzecz osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie. Przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w KIS-ie prowadzony jest punkt stawiennictwa oraz pośrednictwa pracy – osoby bezrobotne z Fordonu, zarejestrowane w PUP potwierdzają tu swoją gotowość do pracy poprzez obowiązkowe stawiennictwo.

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1004

Życzenia użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał życzeń na tej stronie.

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję