Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Opis kartki

KRS: 0000207472

Kim jesteśmy?

Fundacja Rosa została założona w 2004 roku i od początku istnienia posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działalność Fundacji opiera się o założenia "opiekuńczego społeczeństwa", które ma za zadanie uzupełniać działania państwa m. in. w zakresie pomocy osobom potrzebującym. Nasze priorytety to poprawianie warunków edukacji w szkołach oraz zwiększenie komfortu pobytu chorych dzieci w szpitalach, do czego dążymy, realizując akcje Twoja Szkoła i Pokój Uśmiechu. Dzięki Państwa inicjatywie, a za naszym pośrednictwem, do tej pory wsparliśmy ponad 1500 szkół, a ich liczba ciągle rośnie. W 2010 roku wyposażyliśmy Pokoje Uśmiechu na oddziałach dziecięcych, w tym izbę przyjęć, pokój dla rodziców na OIOM-ie i pokoje terapeutyczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Ośrodek Zamiejscowy przy ul. Kasprowicza (dawny szpital im. Korczaka). Fundacja planuje otwarcie kolejnych przyjaznych pomieszczeń dla najmłodszych pacjentów. Rosa dba także o rozwój sportowy uzdolnionej młodzieży, fundując stypendia sportowe. Realizuje również okolicznościowe programy pomocy dzieciom z okazji Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia i Dnia Dziecka.

Dlaczego akurat dzieci?

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym". Słowa Phila Bosmansa idealnie opisują motywy, jakimi kierujemy się w naszej działalności. Fundacja Rosa powstała i działa z myślą o dzieciach. Uważamy, że to właśnie one są sensem naszego funkcjonowania, motywują nas do ulepszania, kolorowania świata

Jak działamy?

Świadomie pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują jest naszym celem.Współpracując z dyrektorami szkół i nauczycielami oraz lekarzami z dziecięcych oddziałów szpitalnych a także profesjonalnymi partnerami, którzy pomagają nam diagnozować problemy oraz obszary wymagające wsparcia, wiemy gdzie nasza pomoc powinna trafić oraz w jakiej formie jest ona najbardziej potrzebna. Oprócz przekazywania pomocy materialnej, zapewniamy też opiekę i zaangażowanie naszych wolontariuszy.

Fundację Rosa wyróżnia profesjonalne i transparentne zarządzanie funduszami. Środki pozyskane z darowizn przeznaczane są na dobrze przygotowane projekty, a wszelkie wydatki prezentowane są w rocznych raportach finansowych.

Nasza wizja

Najmłodsi mają zapewniony dostęp do kształcenia na wysokim poziomie z udziałem nowoczesnych pomocy naukowych i dydaktycznych. Dzięki temu ich możliwości rozwoju oraz szanse na odniesienie sukcesu w życiu, wzrastają. Okres nauki jest wykorzystany efektywnie, ale i przyjemnie.
Podczas pobytu w szpitalu chore dzieci mają możliwość gry i zabawy. Odwiedziny rodziców odbywają się w kolorowych świetlicach, pełnych gier i zabawek, a na wygodnych kanapach wytęsknione, chore maluchy mogą do woli przytulać się do rodziców i wspólnie się bawić. Dzięki przyjaznej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa dzieci szybciej wracają do zdrowia, a czas spędzony w szpitalu przestaje przywoływać tylko negatywne wspomnienia.

Nasza misja

Misją Fundacji Rosa jest podejmowanie działań dla dobra najmłodszych obywateli naszego kraju. Jesteśmy Wytwórnią Dziecięcej Radości i największą nagrodą dla nas jest widok uśmiechu na twarzy dziecka.

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1004

Życzenia użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał życzeń na tej stronie.

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję