Dostępne opcje dla tej kartki:

  • Wyślij przez facebook
  • Stwórz link

Opis kartki

Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu działa od 13 lat.
Fundacja organizuje codzienną, systematyczną i kompleksową rehabilitację oraz leczenie i edukację dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością.
W tym celu organizacja prowadzi Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne dla Dzieci, w którym organizowane jest wczesne wspomaganie rozwoju małych dzieci, od 0 do 7 lat, obejmujące wykrywanie zaburzeń rozwoju przez lekarzy specjalistów oraz kompleksową terapię rehabilitacyjną, logopedyczną, psychologiczną i edukacyjną.
Z kolei dzieci powyżej 7 roku życia w czasie kilkugodzinnego codziennego pobytu w Centrum uczestniczą w kompleksowej rehabilitacji i terapii prowadzonej przez rehabilitantów, psychologów i logopedów oraz w zajęciach edukacyjnych, poprzez które realizują obowiązek szkolny.
Fundacja umożliwia również dzieciom niepełnosprawnych dowóz do miejsc rehabilitacji i edukacji , organizuje dla nich imprezy i zajęcia oraz wycieczki integracyjne.
Aktualnie rozpoczęto działania zmierzające do budowy nowoczesnego oddziału rehabilitacyjno terapeutycznego dla ok. 300 podopiecznych oraz zagospodarowania i rewitalizacji zabytkowego terenu wokół Centrum i stworzenia tam „parku rekreacyjno-terapeutycznego” dla dzieci.
 Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% (procent) podatku. Będzie wdzięczna każdemu kto przekaże choć maleńki % swego podatku.
W tym celu w zeznanie roczne należy w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS 0000100243.

Pozostałe kartki:

Sortowanie: najnowsze | najczęściej wysyłane
1 2 3 4 5 ...1003

Życzenia użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał życzeń na tej stronie.

Zaloguj się, aby dodać życzenia.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję