Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Kwiecień

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (2019-04-22)

Dzień Ziemi to międzynarodowa akcja obchodzona w dniu równonocy wiosennej (20/21 marca) promująca postawę proekologicznych zachowań w społeczeństwie.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w 1970 roku w San Francisco. Miało to być święto "życia i piękna ziemi" połączone z propagowaniem ekologicznego trybu życia oraz zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Rok później ONZ proklamowało utworzenie Światowego Dnia Ziemi. Każdego roku 20 lub 21 marca w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozbrzmiewa Dzwon Pokoju (ang. Peace Bell).
Szacuje się, że obecnie w obchodach dnia Ziemi bierze udział ok. 200 mln osób z ponad 140 krajów. Mimo, że ONZ oficjalnie obchodzi Dzień Ziemi w marcu, kwietniowe święto jest również wspierane przez tą organizację. Wiele krajów i miast na świecie przedłuża Dzień Ziemi na Tydzień Ziemi, który trwa zazwyczaj od 16 do 22 kwietnia

Dzień Ziemi to okazja do organizowania akcji uświadamiających, że warto chronić środowisko naturalne. Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym oraz mające na celu uświadomienia zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Tego dnia wiele szkół organizuje specjalne akcje sprzątania świata, apele i lekcje poświęcone tylko tematyce ekologii.

W 2009 roku Zgromadzenie ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Matki-Ziemi, który postanowiono obchodzić 22 kwietnia.

Dzień Ziemi - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
133 Światowy Dzień Nauczyciela
159 Halloween
160 Wszystkich Świętych
188 Andrzejki
kalendarz świąt
Dzień Ziemi - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję