Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Lipiec

Imieniny Anny

Imieniny Anny (2021-07-26)

Anna jest najpopularniejszym imieniem w Polsce. Imię używane jest w licznych formach zdrobniałych: Ania, Hania, Aneczka, Andzia, Anula, Anusia, Anka.
Imię Anna pochodzi z języka hebrajskiego od słowa hannah i oznacza wdzięk, łaskę.
Anna z jednej strony to osoba miła i łagodna, natomiast z drugiej strony to kobieta o silnym charakterze, praktyczna i rozsądna. Jest niezwykle oddana mężowi i dzieciom. Anna jest szczególnie wrażliwa na piękno krajobrazu. Posiada talent muzyczny, bardzo lubi muzykę nastrojową. Ceni sobie spokój, zgodę i harmonię w najbliższym otoczeniu. Anna doskonale radzi sobie w życiu zawodowym, stara się być wybitną specjalistką.
Swoją popularność imię Anna zawdzięcza biblijnej św. Annie, która była matką Marii (matka Chrystusa). Św. Anna jest szczególnie czczona na Śląsku, gdzie miejscem jej kultu jest Góra św. Anny pod Opolem.

Imieniny Anny są obchodzone główne 26 lipca.

Kolor: niebieski
Liczba: 3
Kwiat: słonecznik
Powiedzenia:
Od świętej Anki zimne noce i poranki.
Szczęśliwy kto na świętą Annę upatrzy sobie pannę.

Imieniny Anny obchodzone są również:
10 stycznia
7 i 9 czerwca

Popularne osoby o tym imieniu to: Anna Przybylska, Anna Jantar, Anna Dymna, Ania Dąbrowska.

Imieniny Anny - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Imieniny Anny - kartki elektroniczne

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję