Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Marzec

Dzień Teściowej

Dzień Teściowej (2019-03-05)

Dzień Teściowej to święto obchodzone w Polsce 5 marca.
Święto Teściowej obchodzone jest w różnych krajach i ma być wyrazem wdzięczności wobec mamy drugiej połówki za jej obecność, troskę i wsparcie w wychowywaniu dzieci, czy pomoc w rozwiązywaniu problemów. 5 marca to jeden dzień w roku, kiedy można nadrobić zaległości i podziękować swojej teściowej za jej wsparcie i codzienny trud. Dzień Teściowej to również doskonała okazja do zażegnania ewentualnych konfliktów i obalenia funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów o złej teściowej.
Po raz pierwszy Dzień Teściowej był obchodzony we Francji w latach 80-tych XX wieku. Początkowo święto miało charakter medialny, prawdopodobnie dzień ten zapoczątkowały kwiaciarnie i firmy sprzedające kartki okolicznościowe. Obecnie Dzień Teściowej zyskuje coraz większą popularność jako święto rodzinne. W Stanach Zjednoczonych Dzień Teściowej (ang. Mother-in-law Day) obchodzony jest w czwartą niedzielę października, obok Narodowego Dnia Dziadków (ang. National Grandparents Day).

Dzień Teściowej - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
165 Światowy Dzień Zwierząt
221 Andrzejki
kalendarz świąt
Dzień Teściowej - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję