Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Listopad

Dzień Pluszowego Misia
106
pozostało dni

Dzień Pluszowego Misia (2020-11-25)

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki.

Wizerunek maskotki został wykreowany na początku XX wieku. Historia Misia związana jest z polowaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy biedne zwierzątko, rozkazał je natychmiast uwolnić.
Wydarzenie z misiem uwiecznił na rysunku Clifford Berryman w waszyngtońskiej gazecie. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu – Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta zaczął produkcję pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (od zdrobniałego imienia prezydenta). Dziś nazwa Teddy Bear w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Podczas Dnia Pluszowego Misia organizowane są konkursy i festyny, gdzie nagrodami są oczywiście pluszowe misie. Tego dnia przedszkola, szkoły oraz biblioteki starają się połączyć zabawę z nauką.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych, symbolem świata beztroskiej zabawy, pierwszym i największym przyjacielem.

Dzień Pluszowego Misia - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
21 Rozpoczęcie roku szkolnego
50 Dzień Chłopaka
55 Światowy Dzień Nauczyciela
81 Halloween
82 Wszystkich Świętych
106 Dzień Pluszowego Misia
110 Andrzejki
kalendarz świąt
Dzień Pluszowego Misia - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję