Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Listopad

Dzień Pluszowego Misia
25
pozostało dni

Dzień Pluszowego Misia (2020-11-25)

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki.

Wizerunek maskotki został wykreowany na początku XX wieku. Historia Misia związana jest z polowaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy biedne zwierzątko, rozkazał je natychmiast uwolnić.
Wydarzenie z misiem uwiecznił na rysunku Clifford Berryman w waszyngtońskiej gazecie. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu – Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta zaczął produkcję pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (od zdrobniałego imienia prezydenta). Dziś nazwa Teddy Bear w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Podczas Dnia Pluszowego Misia organizowane są konkursy i festyny, gdzie nagrodami są oczywiście pluszowe misie. Tego dnia przedszkola, szkoły oraz biblioteki starają się połączyć zabawę z nauką.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych, symbolem świata beztroskiej zabawy, pierwszym i największym przyjacielem.

Dzień Pluszowego Misia - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
0 Halloween
1 Wszystkich Świętych
25 Dzień Pluszowego Misia
29 Andrzejki
kalendarz świąt
Dzień Pluszowego Misia - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję