Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Styczeń

Dzień Dziadka

Dzień Dziadka (2022-01-22)

Dzień Dziadka to obchodzone w Polsce 22 stycznia święto wszystkich dziadków. W tym dniu wszystkie wnuki składają życzenia swoim dziadkom a jeśli mogą wręczają upominki (własnoręcznie wykonane laurki, figurki).

Dzień Dziadka w Polsce po raz pierwszy zaczęto obchodzić około trzydzieści lat temu i stopniowo zyskało coraz większą popularność. Święto Dziadków to zwracanie uwagi na rolę dziadka w społeczeństwie oraz wyrażenie wdzięczności za trud wychowania i przekazaną wiedzę wnukom.

Dziadkowie i Babcie obchodzą swoje święto nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odpowiednikiem święta Babci i Dziadka jest „Narodowy Dzień Dziadków” (obchodzone w pierwszą niedzielę października), które w przeciwieństwie do święta w Polsce, nie jest rozbite na dwa odrębne dni.

Dzień Dziadka - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
354 Międzynarodowy Dzień Mężczyzn
kalendarz świąt
Dzień Dziadka - kartki elektroniczne

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję