Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Wrzesień

Dzień Dobrej Wiadomości

Dzień Dobrej Wiadomości (2016-09-08)

Dzień Dobrej Wiadomości został ogłoszony 8 września 2001 roku w Warszawie.

Inicjatywa utworzenia takiego święta powstała w środowisku artystyczno-literackiego Salonu 101 prowadzonego przez Małgorzatę Bocheńską. Dzień Dobrej Wiadomości to coroczne święto wydarzeń przebiegających pod wspólnym hasłem "Dobrej Wiadomości".

Celem Dnia Dobrej Wiadomości jest zaangażowanie mediów publicznych w kształtowanie obrazu rzeczywistości przyjaznej człowiekowi, a także promowanie obrazu Polski i Polaków, jako ludzi życzliwych i twórczych. Organizatorzy święta pragną zachęcić media do propagowania optymistycznych wiadomości i odrzucenia sensacyjnych form przekazu. Dzień Dobrej Wiadomości ma służyć przede wszystkim promowaniu postaw zrozumienia i poszanowania praw człowieka oraz tolerancji wobec kultur i religii.

Kapituła Dnia Dobrej Wiadomości przyznaje co roku tytuł Posłańca Dnia Dobrej Wiadomości osobom znanym i wybitnym. Posłańcem Dobrej Wiadomości może zostać każdy z nas, wystarczy przekazywać innym dobre wiadomości. Wielu instytucjom na całym świecie została przekazana Księga Dobrej Wiadomości, w której znajdują się przesłania i inicjatywy popierające idee tego święta.

I Ty zostań Posłańcem Dobrej Wiadomości! Masz wiadomość: powiedz bliskim, zadzwoń, wyślij kartkę, napisz pozdrowienia ...

Dzień Dobrej Wiadomości - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Dzień Dobrej Wiadomości - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję