Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Styczeń

Dzień Babci

Dzień Babci (2019-01-21)

Dzień Babci jest świętem, podczas którego wnuki składają życzenia swoim babciom - najlepszy sposób to kartki na Dzień Babci!

To taki szczególny dzień w roku, kiedy można wyrazić im wdzięczność za trud i oddanie. Jest wiele powodów do podziękowań, począwszy od troski i opieki nad wnukami, przez dobre słowo i miłość do bliskich, wpajanie zasad moralnych, kształtowanie wiary, przekazywanie tradycji rodzinnych, dawanie przykładu obowiązkowości i pracowitości, naukę miłości do Ojczyzny, aż po bardziej przyziemne powody jak obdarowywanie słodyczami i prezentami oraz przygotowywanie ulubionych dań.

W Dzień Babci na całym świecie wysyłane są babciom laurki i kartki. Organizowane są występy i akademie w szkołach oraz przedszkolach, na które zapraszane są babcie.

Dzień Babci w zależności od części świata obchodzony jest w różnych datach:

21 stycznia – Polska, Bułgaria
26 stycznia – Hiszpania
11 lutego – Wielka Brytania
Pierwsza niedziela marca – Francja
26 lipca – Brazylia
2 października – Włochy
15 października – nieoficjalne święto w Rosji

W niektórych państwach święto babć jest połączone z Dniem Dziadka. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków, który wypada we wrześniu w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy. W Japonii nie ma święta Dnia Babci ani Dnia Dziadka, obchodzi się tam Dzień Szacunku dla Wieku. W Japonii starsi ludzie uważani są za bardzo przydatnych i wyjątkowo często dożywają 100 lat.

kartki na Dzień Babci
Dni Najbliższe święta
105 Światowy Dzień Zwierząt
161 Andrzejki
346 Światowy Dzień Dziecka
kalendarz świąt
kartki na Dzień Babci
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję