Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Styczeń

Dzień Babci
44
pozostało dni

Dzień Babci (2022-01-21)

Dzień Babci jest świętem, podczas którego wnuki składają życzenia swoim babciom - najlepszy sposób to kartki na Dzień Babci!

To taki szczególny dzień w roku, kiedy można wyrazić im wdzięczność za trud i oddanie. Jest wiele powodów do podziękowań, począwszy od troski i opieki nad wnukami, przez dobre słowo i miłość do bliskich, wpajanie zasad moralnych, kształtowanie wiary, przekazywanie tradycji rodzinnych, dawanie przykładu obowiązkowości i pracowitości, naukę miłości do Ojczyzny, aż po bardziej przyziemne powody jak obdarowywanie słodyczami i prezentami oraz przygotowywanie ulubionych dań.

W Dzień Babci na całym świecie wysyłane są babciom laurki i kartki. Organizowane są występy i akademie w szkołach oraz przedszkolach, na które zapraszane są babcie.

Dzień Babci w zależności od części świata obchodzony jest w różnych datach:

21 stycznia – Polska, Bułgaria
26 stycznia – Hiszpania
11 lutego – Wielka Brytania
Pierwsza niedziela marca – Francja
26 lipca – Brazylia
2 października – Włochy
15 października – nieoficjalne święto w Rosji

W niektórych państwach święto babć jest połączone z Dniem Dziadka. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków, który wypada we wrześniu w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy. W Japonii nie ma święta Dnia Babci ani Dnia Dziadka, obchodzi się tam Dzień Szacunku dla Wieku. W Japonii starsi ludzie uważani są za bardzo przydatnych i wyjątkowo często dożywają 100 lat.

kartki na Dzień Babci
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
kartki na Dzień Babci
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję