Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Listopad

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada Święto Niepodległości (2020-11-11)

11 listopada Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym obchodzonym co roku 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Jest to dzień wolny od pracy.

11 listopada Święto Niepodległości skłania Polaków do refleksji na temat patriotyzmu.
Obchodzone jest w całym kraju, ale główne obchody odbywają się w Warszawie i są transmitowane przez radio i telewizję. W stolicy na Placu Józefa Piłsudskiego odbywają się uroczyste defilady wojskowe, delegacje składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Tego dnia Polska oddaje też hołd marszałkowi J. Piłsudskiemu, spoczywającemu w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów w podziemiach Katedry Wawelskiej. W całym kraju celebrowane są msze św. za Ojczyznę, organizowane są uroczyste apele żołnierskie i harcerskie, pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty i palone znicze. Gmachy państwowe, domy oraz ulice dekorowane są polskimi flagami.

11 listopada Święto Niepodległości - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
11 listopada Święto Niepodległości - kartki elektroniczne

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.

Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję