Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Czerwiec

Święto Flagi Narodowej w USA

Święto Flagi Narodowej w USA (2017-06-14)

Święto Flagi Narodowej w USA obchodzone jest 14 czerwca w Stanach Zjednoczonych.

Święto Flagi obchodzone jest dla upamiętnienia postanowień Kongresu z 14 czerwca 1777 roku, kiedy przyjęta została rezolucja o fladze narodowej. Postanowiono wtedy, że na fladze będzie znajdować się trzynaście pasów, na przemian czerwonych i białych, a trzynaście białych gwiazd na niebieskim tle miało symbolizować unię.

Obecnie na fladze jest 50 gwiazd symbolizujących 50 stanów amerykańskich, natomiast 13 pasów to 13 pierwotnych kolonii. Następująca jest symbolika kolorów na fladze: biel - czystość i niewinność; czerwień - niezłomność i męstwo; natomiast błękit - czujność, wytrwałość i sprawiedliwość.

W Stanach Zjednoczonych barwy narodowe odgrywają dużą rolę. W Święto Flagi każdy Amerykanin ozdabia swój dom flagami narodowymi, okazując w ten sposób patriotyzm. Barwy państwowe można spotkać na każdym kroku. W sklepach sprzedawane są kubeczki, długopisy, naczynia, parasole, a nawet bielizna z symbolem flagi. Amerykanie również na co dzień lubią zakładać koszulki czy czapeczki w barwach narodowych.

Święto Flagi Narodowej w USA - kartki drukowane
Święto Flagi Narodowej w USA - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Święto Flagi Narodowej w USA - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję