Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Maj

Memorial Day

Memorial Day (2017-05-30)

Memorial Day obchodzony jest od ponad stu lat w Stanach Zjednoczonych w ostatni poniedziałek maja. Pierwotnie święto było ustanowione jako dzień modlitw za ofiary wojny secesyjnej, obecnie jest świętem pamięci o wszystkich poległych za ojczyznę.

Choć Memorial Day, czyli Święto Pamięci Narodowej nie jest obowiązującym świętem w kalendarzu liturgicznym Kościoła amerykańskiego, to dla katolików jest to dzień modlitwy za zmarłych weteranów. Na cmentarzach w Stanach Zjednoczonych celobrowane są nabożeństwa a w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, każdego roku w poniedziałek poprzedzający święto, odprawiana jest msza z udziałem przedstawicieli ogólnokrajowych organizacji kombatanckich.

Memorial Day to święto nie tylko patriotyczne i religijne lecz także święto rodzinne. To czas poświęcony odpoczynkowi, piknikom, rodzinnym spotkaniom. Święto stanowi nieformalne rozpoczęcie sezonu letniego w Stanach Zjednoczonych.

Memorial Day - kartki drukowane
Memorial Day - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
0 Oktoberfest
4 Święto Środka Jesieni (Chiny)
12 Światowy Dzień Nauczyciela
14 Światowy Dzień Uśmiechu
17 Dzień Dziękczynienia (Kanada)
17 Dzień Kolumba
38 Halloween
39 Wszystkich Świętych
39 Dia de los Muertos (Meksyk)
49 Dzień Weteranów (USA)
kalendarz świąt
Memorial Day - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję