Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Maj

Memorial Day

Memorial Day (2017-05-30)

Memorial Day obchodzony jest od ponad stu lat w Stanach Zjednoczonych w ostatni poniedziałek maja. Pierwotnie święto było ustanowione jako dzień modlitw za ofiary wojny secesyjnej, obecnie jest świętem pamięci o wszystkich poległych za ojczyznę.

Choć Memorial Day, czyli Święto Pamięci Narodowej nie jest obowiązującym świętem w kalendarzu liturgicznym Kościoła amerykańskiego, to dla katolików jest to dzień modlitwy za zmarłych weteranów. Na cmentarzach w Stanach Zjednoczonych celobrowane są nabożeństwa a w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, każdego roku w poniedziałek poprzedzający święto, odprawiana jest msza z udziałem przedstawicieli ogólnokrajowych organizacji kombatanckich.

Memorial Day to święto nie tylko patriotyczne i religijne lecz także święto rodzinne. To czas poświęcony odpoczynkowi, piknikom, rodzinnym spotkaniom. Święto stanowi nieformalne rozpoczęcie sezonu letniego w Stanach Zjednoczonych.

Memorial Day - kartki drukowane
Memorial Day - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Memorial Day - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję