Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Grudzień

Kwanzaa USA

Kwanzaa USA (2017-12-26 - 2018-01-01)

Kwanzaa to festiwal afroamerykański obchodzony od 26 grudnia do 1 stycznia głównie w Stanach Zjednoczonych. Uważa się, że jest to czas zjednoczenia i przyjaźni narodów. Słowa kwanza oznacza „pierwszy owoc urodzaju”.

Festiwal Kwanzaa po raz pierwszy odbył się w okresie wzmożonych walk Afroamerykanów o swoje prawa do wolności i niezależności w 1966/1967 roku.

W świątecznym tygodniu Afroamerykanie co wieczór zbierają się przy kolacji, zapalają świece, które są symbolem Kwanzaa, i omawiają za każdym razem jedną z Siedmiu Zasad Przewodnich Kwanzaa, na których opiera się afrykańska kultura. Są to następujące zasady: samostanowienie, praca i odpowiedzialność zespołowa, zjednoczona gospodarka, dążenie do celu, kreatywność, wiara. Podczas festiwalu wnętrze domu przyozdabiane jest tradycyjnymi afrykańskimi dekoracjami, w postaci kolorowych tkanin.

Głównymi symbolami związanymi z festiwalem Kwanzaa są: świecznik z siedmioma świecami odzwierciedlającymi siedem zasad, słomiana podkładka, zbiory upraw owoców i warzyw, kłosy zbóż odzwierciedlające liczbę dzieci w gospodarstwie.

Podczas obchodów Kwanza, miliony Amerykanów afrykańskiego pochodzenia świętuje swoje dziedzictwo kultury afrykańskiej. Przede wszystkim są to wspólne uroczystości rodzinne.

Kwanzaa USA - kartki drukowane
Kwanzaa USA - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Kwanzaa USA - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję