Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Sierpień

Dzień Niepodległości Indii

Dzień Niepodległości Indii (2017-08-15)

Dzień Niepodległości Indii obchodzony jest 15 sierpnia. Jest to dzień wolny od pracy.

Święto poświęcone jest rocznicy odzyskania niepodległości Indii od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce 15 sierpnia 1947 roku. W tym dniu ogłoszono akt o niepodległości Indii, a nad Czerwonym Fortem w Delhi wciągnięto trójkolorową flagę niepodległych Indii. Od tego wydarzenia rozpoczął się nowy etap w historii państwa.

Główne uroczystości odbywają się w Delhi, gdzie na wałach Czerwonego Fortu premier wciąga flagę na maszt i wygłasza orędzie do narodu, w którym oceniana jest działalność rządu. Ważną częścią obchodów jest parada, prezentująca wojskowe i techniczne osiągnięcia Indii.

Do 1950 roku Dzień Niepodległości był jedynym świętem narodowym w Indiach. Obecnie świętowany jest z dużym rozmachem Dzień Republiki. W tym dniu świętują wszyscy obywatele Indii, bez względu na narodowość czy religię. Święto symbolizuje dążenia demokratycznych Indii do umocnienia jedności kraju.

Dzień Niepodległości Indii - kartki drukowane
Dzień Niepodległości Indii - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
14 Halloween
15 Wszystkich Świętych
15 Dia de los Muertos (Meksyk)
25 Dzień Weteranów (USA)
37 Dzień Dziękczynienia
50 Mikołajki
66 Dongzhi Festiwal
68 Boże Narodzenie
70 Boxing Day UK
70 Kwanzaa USA
kalendarz świąt
Dzień Niepodległości Indii - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję