Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Sierpień

Dzień Niepodległości Indii

Dzień Niepodległości Indii (2017-08-15)

Dzień Niepodległości Indii obchodzony jest 15 sierpnia. Jest to dzień wolny od pracy.

Święto poświęcone jest rocznicy odzyskania niepodległości Indii od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce 15 sierpnia 1947 roku. W tym dniu ogłoszono akt o niepodległości Indii, a nad Czerwonym Fortem w Delhi wciągnięto trójkolorową flagę niepodległych Indii. Od tego wydarzenia rozpoczął się nowy etap w historii państwa.

Główne uroczystości odbywają się w Delhi, gdzie na wałach Czerwonego Fortu premier wciąga flagę na maszt i wygłasza orędzie do narodu, w którym oceniana jest działalność rządu. Ważną częścią obchodów jest parada, prezentująca wojskowe i techniczne osiągnięcia Indii.

Do 1950 roku Dzień Niepodległości był jedynym świętem narodowym w Indiach. Obecnie świętowany jest z dużym rozmachem Dzień Republiki. W tym dniu świętują wszyscy obywatele Indii, bez względu na narodowość czy religię. Święto symbolizuje dążenia demokratycznych Indii do umocnienia jedności kraju.

Dzień Niepodległości Indii - kartki drukowane
Dzień Niepodległości Indii - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Dzień Niepodległości Indii - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję