Widok: lista | kalendarz

Kalendarz świąt - Grudzień

Boxing Day UK

Boxing Day UK (2017-12-26)

Boxing Day to święto obchodzone 26 grudnia (dzień po Bożym Narodzeniu) przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii.

Nazwa święta Boxing Day pochodzi od średniowiecznego zwyczaju rozdawania służbie prezentów zapakowanych w pudełka (ang. Box).

W dzień po Bożym Narodzeniu, służba która szła do pracy przynosiła ze sobą drewniane pudełka. Tego dnia wszyscy pracodawcy wrzucali swoim podopiecznym pieniądze lub jedzenie. W ten sposób na zakończenie roku wyrażano wdzięczność pracownikom za trud pracy. Na tej samej zasadzie, w dzisiejszych czasach pracodawcy obdarowują swoich pracowników.

Obchody Boxing Day powiązane są z dniem Św. Stefana, który jest patronem koni. W związku z tym Boxing Day utożsamiany jest imprezami sportowymi, przede wszystkim z wyścigami konnymi i polowaniami.
W Australii 26 grudnia rozpoczynają się dwie popularne imprezy sportowe: regaty Sydney-Hobart i mecz krykietowy Boxing Day Test.

Boxing Day jest także tradycyjnym dniem wielkich, poświątecznych wyprzedaży w sklepach. W tym dniu biura i zakłady produkcyjne są zamknięte. Pod względem obrotu jest to jeden z najlepszych dni handlowych w ciągu roku. Dla pozostałych mieszkańców Europy Boxing Day jest po prostu drugim dniem świąt Bożego Narodzenia.

Boxing Day UK - kartki drukowane
Boxing Day UK - kartki elektroniczne
Dni Najbliższe święta
kalendarz świąt
Boxing Day UK - kartki elektroniczne
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję